Katarzyna Lenard - tłumacz i licencjonowany przewodnik po Grecji w języku polskim i greckim!

atrakcje

Zmiana warty w Atenach przy grobie nieznanego żołnierza

Wbrew pozorom jedna z najciekawszych atrkacji w Atenach! Co godzinę pod Gmachem Parlamentu przy Grobie Nieznanego... »

Grecki wieczór z muzyką i tańcem

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce poczuć klimat prawdziwej Grecji. To nie tylko miło spędzony wieczór ale i masa nowych doświadczeń.

Wywieszanie flagi na Akropolu

Manolis Glezos oraz Apostolos Santas w 1941 roku wspięli się na skały Akropolu i zerwali stamtąd nazistowską flagę. Obecnie w jej miejscu powiewa grecka - symbol demokraci i wolności.

Przepływ Kanałem Korynckim

Rejs zajmuje około 2 godzin, mamy więc wystarczająco czasu by zobaczyć sześciokilometrowy kanał, wysoki na osiemdziesiąt metrów i głędoki na dziesięć.

Rejs statkiem po greckich wyspach

Do Grecji należy niezliczoną ilość wysp, z których większość ma trudno dostępne brzegi i górzyste wnętrze, a także stosunkowo mała powierzchnię. Warto je zobaczyć!

Nawplion - pierwsza stolica nowożytnego państwa greckiego

Ciekawie prezentują się starożytne ruiny, widoczne na niewielkim stanowisku historycznym w mieście. Więcej informacji w Ofercie!

Śladami św. Pawła

Poczuj się jak św. Paweł pielgrzymując po miastach w których niegdyś nauczał apostoł! Szczególnie polecam trasę : Filipi , Amfipoli, Tesaloniki , Weria , Ateny , Korynt .

Grecka mitologia - Agamemnon, Mykeny, Klitemnistra

Grecja jest krajem o bogatej historii i kulturze. Warto poznawać jej najdawniejszą historie, gdyż jest ona historią całej Europy.

Grecka kuchnia

Kuchnia grecka zdaniem smakoszów zalicza się do najlepszych kuchni świata. Co sprawia, że kuchnia grecka ma swój oryginalny charakter? Sięgające starożytności i przekazywane z pokolenia na pokolenia tradycje kulinarne.

Owoce morza nad brzegiem morza Egejskiego lub Jońskiego

Różne zwierzęta morskie - skorupiaki, małże, mięczaki. W grecji są rarytasami kulinarnymi!

Syrtaki przy dźwiękach buzuki

Sirtaki to najbardziej tradycyjny taniec grecki z akompaniamentem buzuki - strunowego instrumentu muzycznego - jak się przy nim tańczy? Tego trzeba spróbować osobiście!

Greckie wino, grecka wódka uzo

Wina w Grecji produkowane są w wielu regionach kraju, z bardzo wielu gatunków winogron i przez bardzo wielu uważane za najlepsze na świecie!

Wulkany na Santorini

Wyspa Santorini znajduje się na Morzu Egejskim i jest wierzchołkiem wynurzającego się z wody wulkanu, którego erupcja nastąpiła w XV w.p.n.e i która uważana jest za przyczynę zniknięcia mitycznej Atlantydy.

Kreta i kultura minojska

Kultura minojska to jedna z najstarszych kultur epoki brązu w obszarze Morza Śródziemnego powstała na Krecie około 3000 r. p.n.e.

partnerzy: